Podružnična cerkev sv. Petra apostola v Prigorici

V osnovi baročna stavba, prezidana leta 1855. Bogata notranja oprema, glavni oltar je naslikan na steno in je kompozicijsko vezan z oltarno podobo, delo P. Kunla, l. 1855. Kropilni kamen ima letnico 1705. Ob cerkvi je opuščeno pokopališče, na njem grob Ignacija Merharja (1856-1944), ustanovitelja gasilskih društev in začetnika slovenskega poveljevalnega jezika v gasilstvu.

Konec novembra 1906 so pripeljali dva nova zvonova za Prigoriško cerkev. Krasno zvonjenje. (Kronika 58).

21. aprila 1907 ob treh popoldne slovesno blagoslovljena sliki Jezusovega in Marijinega Srca za stranska oltarja. Lepa pridiga g. dekan Frančiška Dolinarja. Podobi je naslikal po posredovanj ga. Ane Hofbauer neki Celi. Vse je plačala Terezija Bojce, iz Prigorice 49 (Antonkove op. BP.) (Kornika 58)

Lokacija: